Kolejny raz uczelnie nie zaskoczyły naszych kursantów tematami. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych:
W Łodzi: 1. Miasto przyszłości widziane z perspektywy człowieka; 2. Widok holu w teatrze; 3. Widok miasta z górnych pięter wieżowca; 4. Dziedziniec starego zamku.
W Krakowie należało wykonać rysunek brył w widoku z kompozycji umieszczonej na platformie oraz wykonać projekt miejsca zabaw przeznaczonego dla dzieci.
Gdańsk podzielony był na dwa dni. Należało m.in. narysować modelkę stojącą w dużym, drewnianym sześcianie. Drugiego dnia odbył się test rysunkowy, podczas którego m.in. należało wykonać zadania z przekładaniem zapałek, zadania matematyczne z obliczaniem pola trapezu, poprzekładać sześcian przez mniejsze, obcinające go ramki i ukazać go obróconego o 90 stopni, a także zaprojektować zabawki na plac zabaw i wykonać perspektywę tego miejsca.
Wrocław nie zaskoczył niczym nowym. Modelka jako pierwsza z prac. Drugiego dnia należało wykonać projekty obserwatorium przyrody znajdującego się w trzech różnych lokalizacjach (na pustyni, na stoku górskim oraz w lesie).
W Poznaniu bryłki jako pierwsza z prac – kompozycja architektoniczna składająca się z nakładających się, przenikających lub rozciągających się sześcianów, prostopadłościanów lub kul. Na kolejnej z prac – miejsce do wyciszenia lub medytacji z uwzględnieniem skali człowieka.
W Białymstoku na egzaminie na kierunek Architektura wymagano odwzorowania ławki wraz z dorysowaną z wyobraźni drugą, postawioną na niej, a także zaprojektować nowoczesny przystanek autobusowy. Na kierunku Architektura Wnętrz wymagano zaprojektowania regału z książkami dla pomieszczenia, w którym odbywał się egzamin, a także narysowania nowoczesnego wnętrza domku letniskowego nad jeziorem, ukazanego tuż przed zachodem słońca.
W Opolu na przyszłych Architektów czekały bryły przedstawione w sali egzaminacyjnej. Należało zaprojektować z nich centrum współczesnego miasta, przy zachowaniu wzajemnych proporcji, a także przedstawić projekt za pomocą rzutu. Kolejnym tematem był rynek lub plac reprezentacyjny wybranej miejscowości. Kolejnego dnia przygotowano martwą naturę do odwzorowania – tzw. rysunek atelierowy z natury.
Więcej informacji w kolejnych dniach. Zapraszamy!